ÁRPÁD UTCAI ÁLTALÁNOS

1222. Bp. Árpád u.2.                  Tel/fax:   06-1-229-35-10,
06-20-339-3213                     OM: 035191

Kedves Szülõk!

Az alábbiakban rövid betekintést nyerhetnek az iskolában folyó munkába, képet kaphatnak az Árpád Utcai Általános és Német Nemzetiségi Iskolában folyó oktatásról.

Az iskola fõ feladata a német nemzetiségi nyelvoktató kisebbségi oktatás.

A gyerekeknek elsõ osztálytól kezdve hetente öt német órájuk van.

A nyelvoktató kisebbségi oktatás hagyományos (heti öt német óra) és/vagy bõvített formáját (heti öt német óra + három tantárgy német nyelven) alkalmazzuk (32/1997.(XI.5.)MKM rendelet 2. sz. melléklet).

Alsó tagozaton lehetõség van a készségtárgyakat két nyelven tanulni, felsõ tagozaton az öt német óra mellé heti egy órában a német népismeret tantárgy keretében német hagyományokkal ismerkednek a gyerekek. Tanulhatják továbbá a történelem, a természetismeret és a technika-életvitel tantárgyat is két nyelven.

A német nyelvet csoportbontásban tanítjuk, tehát a német órákon egyszerre maximum 12-14 tanuló vesz részt.

Németországi cserekapcsolat segíti a német nyelv minél hatékonyabb elsajátítását.

5. osztálytól angol nyelvet is tanulnak a gyerekek.

Kiemelkedõen jó az iskola kapcsolata a Nádasdy Kálmán Mûvészeti Iskolával, melynek kihelyezett tagozatai mûködnek iskolánkban: pl. szolfézs, báb, cselló, zongora, furulya és hegedû tanszak.
A néptánc és a modern táncok oktatásának évek óta szép hagyományai alakultak ki, csoportjaink rendszeresen fellépnek különféle rendezvényeken.

A mindennapos testedzéshez jól szervezett tömegsport foglalkozások, karate oktatás is hozzájárulnak.

Szakkörök, vetélkedõk, hétvégi túrák, tanulmányi kirándulások és színházlátogatások teszik változatosabbá diákjaink életét.

Napközit, étkezési lehetõséget biztosítunk.

Korszerûen berendezett teremben sajátíthatják el tanulóink a számítástechnika és az internet-használat alapjait.

Gumiburkolattal ellátott sportpálya várja a mozogni vágyó gyerekeket.

Az iskola kedvezõ földrajzi fekvésû, nyugodt, tiszta levegõjû környezetben található intézmény, tantermeink fényesek, tágasak, otthonosak, internetes kapcsolattal felszereltek. A színvonalas oktató munkát egy közel 11.000 kötetes könyvtár segíti.

Az iskola kerületi beiskolázású intézmény. A felvételről az igazgató dönt.

OM: 035 191
1222 Budapest, Árpád u. 2.
Tel./ fax: 229-3510
e-mail: arpadisk@hawk.hu
www.arpadschule.extra.hu

• Kedves Szülők!
    2010-08-18 18:18:14

Kedves Szülők!

Aug. 23-án, hétfőn 7.30-12 óráig pótbefizetés lesz a szept. 1-19. közötti
    időszakra.

Tankönyvárusítás: aug. 30. hétfő 8-16 óráig, aug. 31. kedd 8-13 óráig.

Titkárság

Asztali nézet